Пошук

Зимові шини - коли, які і де міняти?

Оновлено: 5 бер. 2020

Зі зниженням температури повітря та наближенням зими водії починають задумуватись над заміною літньої гуми на зимову.

Зимові шини слід використовувати протягом усього зимового періоду, інакше загрожує штраф. Ми радимо встановлювати зимові шини, щойно середня температура впаде нижче 7°C. В таку пору потрібно встановлювати відповідні шини, розраховані на експлуатацію в умовах низьких температур на льоду й снігу. Потурбуйтеся про безпеку, щоб подорожувати спокійно й упевнено. Ваша безпека - понад усе!


Переваги для вас:

  • Підвищений рівень безпеки в холодну пору року.

  • Покращене зчеплення з поверхнею й коротший гальмівний шлях за температури нижче 7°С навіть у дощ або хурделицю.

  • Надійне зчеплення з поверхнею на зимових дорогах.

  • Протектор шин розганяє воду й забезпечує покращене бічне зчеплення.

  • Надійніше зчеплення з поверхнею на льоду та снігу.

  • Склад гумової суміші, тип профілю та його ламелі ідеально адаптовані до зимових умов.

Цікаві факти про зимові шини.

  • Зимові шини стираються швидше? Так само, як і літні - залежно від пробігу. У середньому зимові шини ходять 4 роки або 35 000 км.

  • Чи потрібні зимові шини, коли немає снігу? Зимові шини потрібні не лише через сніг і лід, а й через низькі температури. Отже, узимку без них ніяк.

  • Може, вистачить двох зимових шин? Ні, краще чотири. Якщо зимові шини будуть тільки на передніх ведучих колесах, цього вистачить для впевненого рушання, але на поворотах і під час гальмування зчеплення коліс буде набагато гіршим.

Зимові шини – запорука вашого спокою в холод. Адже вони добре розганяють воду, цупкі на снігу й не твердіють.

Головні параметри зимової гуми:

Складники протектора.

Завдяки значному вмісту натурального каучуку гумова суміш не твердіє навіть при низькій температурі.
Протектор.

Доріжка протектора добре розганяє воду й належно чіпляється на поворотах. Сніг може забиватися в широкі канавки.
Ламелі протектора.

Ліпше зчеплення на снігу та льоду. У мить рушання тонкі прорізи утворюють велику кількість кромок зчеплення, що буквально врізаються в землю. Ламелі збирають сніг, а сніг легше чіпляється до снігу.Ліпше зчеплення – коротший гальмівний шлях. А значить і знижений ризик аварій.

Чому обов'язково потрібно встановлювати зимові шини? Відповідь проста: за температури повітря нижче 7°С вони забезпечують покращене зчеплення з поверхнею й коротший гальмівний шлях, знижуючи ризик ДТП і в дощ, і під час снігопаду.

Гальмівний шлях зі швидкості 40 км/год на сніговій дорозі. Випробування при температурі нижче 0°C. Джерело: Touring Club Suisse.

Гальмівний шлях зі швидкості 90 км/год на мокрій дорозі. Випробування при температурі нижче 10°C. Джерело: Touring Club Suisse. 


Маркування зимових шин.Маркування «M+S».

Маркування «M+S», «M/S» або «MS» означає «багнюка й сніг» («mud and snow»). Оскільки до шин із таким маркуванням вимоги щодо випробувань у зимових умовах не ставляться, його можуть використовувати всі виробники. Ще донедавна це маркування означало, що за певних погодних умов такі шини відповідають вимогам для зимових. Водночас для шин, випущених після 1 січня 2018 року, це вже не актуально - обов'язково має бути символ сніжинки.Символ сніжинки.

Наявність символу сніжинки або стилізованого зображення гір обов'язкова для всіх шин, випущених після 1 січня 2018 року. Цим символом позначають шини, що пройшли порівняльну перевірку ефективності гальмування на засніжених ділянках. Та панікувати не варто: якщо у вас уже є зимові шини, їх не потрібно негайно замінювати. Для цього передбачений перехідний період: шини з позначкою «M+S», випущені до 31 грудня 2017 року, можна використовувати до 30 вересня 2024 року.


В наявності автосалону Volkswagen "Престиж-Авто" завжди є шини та колеса в зборі відповідно до сезону. Також Ви можете придбати гуму для авто під замовлення.

А наші спеціалісти з радістю зроблять заміну шин Вашого автомобіля та перевірити розвал-сходження.

Чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький, вул. Прибузька, 48/2 Тел. +380382619323 або +380676791179